Gazzetta dello Sport gissar att Inter kör med en 4-4-1-1 där Sneijder tar plats bakom en ensam Milito, mot Marseille’s 4-2-3-1.
Gds – Den troliga startelvan Inter v Marseille
7 Comments
Welcome to our Live Comments section, where new comments will appear automatically
Add a Comment

Gds – Den troliga startelvan Inter v Marseill
Marseill V Inter rättare sagt
Fantastiskt att du hittar ett fel 1 vecka tillbaka! Vi tar åt oss och kommer jobba för att inte göra om det i framtiden!
Nej, Nagatomo är helt 100%. Ser också hellre Nagatomo än Chivu. Jag har lite för svårt för Chivu.
Har Yuto haft några känningar eller dylikt? Annars är det ren idioti att inte spela honom, den enda i vår backlinje som har äran i behåll efter våra senaste matcher.
Flytta ner Zanetti som vänsterback och sätt in Nagatomo på vänsterkant mittfält. Obi eller Faraoni på höger.
Alltid nya startelvor gör nog inte bara mig osäker – det måste ju sprida sig som en löpeld i omklädningsrummet att det inte är någon kontinuitet i varken trupp eller taktiska upplägg/spelsystem.
Jag hoppas jag har totalt fel i tron, och att det ikväll bara ger 100% ny och positiv energi till laget – för det får inte bli en kollaps á la Gunners ikväll!
_____________________________________
Forza Inter – Eterno Amore
Avanti Inter!