Efter dagens träning intervjuade Sky Sport kaptenen Javier Zanetti och han hade följande att säga:
“Min roll i detta nya Inter? Precis som alltid är jag här för att hjälpa laget och klubben. Jag vet inte om den här säsongen blir min sista, men på pappret kommer det är det mitt sista kontrakt. Men jag får hur det går och om jag mår psykiskt bra. Vi börjar försäsongen med stor entusiasm. Sommarens förberedelser är annorlunda varje år, framförallt i år. Några duktiga spelare är inte längre här, men andra som är minst lika duktiga har anlänt. Jag gillar sättet klubben agerar på transfermarknaden.
Stramaccioni? Tränaren har en väldig stor personlighet och mycket tydliga idéer. Han förmedlar dem över till oss spelare, sedan är det upp till oss att visa det på planen.”
Källa: inter.it

jooo, du måste ju slå maldinis rekord
*blundar och håller för öronen* Det får ju bara inte hända. Vem annars ska bjuda på sådana här guldkorn (tillsammans med Cambiasso)? Ariba!!!
http://www.youtube.com/watch?v=jS86IMIQxBc